galerie

Dovolená s Jetelem po páté 1998

| Fotogalerie (37) | Text |

Termín: 3.7. - 6.7.1998

Tento rok se vydáváme na již historicky PÁTOU dovolenou po trase, kterou nám milostivě vybral Jetel. Mottem letošní dovči je Pro Budvar, za Budvar, na Budvar. To proto, že sponzorem triček je Budvar a v jeho zastoupení Honza.

Setkání se konalo netradičně u CK Zabloudil, kde Jetýlek šéfuje. Po obdržení malé taštičky s rukou pořadatele a převlečení do slušivé červené barvy jsme všichni obdivovali znak letošní dovolené ? Myšáka Jeteláka. Co nám bylo podezřelé byl fakt, že se ta myš strašně potila pod tíhou velkých kufrů.

Po se seřazení do kolony jsme vyrazili (samozřejmě v protisměru) na Lannovu třídu. Byl to impozantní pohled na 15 lidiček na kolech, jak brázdí pěší zónu. Zde musím vzpomenout, že letos se nás sešlo rekordní množství ? celkem 19 dobrovolných bláznů. Ze staré party tu byl samozřejmě Jetel, Vrták s Lídou, Petra a Chrastidlou a nesmíme zapomenout na Miloše a Efendyho. Gumajz s Mirkou letos jedou jako doprovodné vozidlo. Z nových tváří jsou tu Honza, Lenka, Miluše, Marek a Kamča. Z Bechyně též jede Jana se svou sestrou Jitkou a Komárem. Gumídek s sebou vzal i svou skoro švagrovou Káťu. Jako nejmenší účastník dovolené jede jezevčík Bára.

Hned první část cesty prokázala, kdo je zdatným sportovcem a kolik toho již najezdil. Naše první km vedly přes Rudolfovu ulici na Hlincovu Horu. Už to bylo pro některé dost drsná škola. Ale našli se i tací, co v tom nejdrsnějším stoupání sesedli a začali trhat třešně! Na další trati se nám podařilo nejdříve ztratit Honzu a jeho dámský doprovod a potom ještě Chrastidlo s Katkou, kteří se nezadržitelně hnali k TŘEBONI. Všichni jsme se však sešli u Schwarzenberské hrobky a společně vyrazili na náměstí do Třeboně, kde nás již čekala Mirka s Jitkou a Bárou. Zde nastala velká konzumace třešní a Jetel nám všem posloužil jako kolektivní odpadkový koš na pecky.

Po ujištění Míšou, že nocleh bude super, vydali jsme se na bleskovou prohlídku města a následovala společná večeře alá smažený řízek. Po ní jsme se spokojeně vydali hledat zmíněný hotel u ?Tří myšek. Myši tam určitě byly, ale kdo by chtěl od opuštěného seníku víc, byl by blázen. Někteří myší bojící se jedinci raději postavili stany a zakrátko vše spalo.

3. 7. ´98

Ráno po skrovné očistě se kolmo vyrazilo do Jindřichova Hradce. Jelo se po místních cestách, čímž jsme se snažili vyhnout zvýšenému provozu. Chybou byly třešňové stromy, které nás notně zdržovaly. Některé jedince nebylo pro samé třešně ani vidět, což můžete posoudit sami na fotu.

Do Hradce Jindřichovo jsme dojeli okolo 11.hod. Následovala prohlídky výroby gobelínů a potom společný oběd na náměstí. Pro zpestření dne Jetel vyhlásil ?Akci Morava?, aneb z vlaku do vlaku. Byla to prostě paráda. Přesedání s nakládkou 19 kol jsme postupně zvládli v rekordních časech.

Po čtyřech přestupech nám v Bystřici pod Perštýnem připadalo přímo nádherně a klidně. Vsednuvší na naše kolečko razili jsme směrem ku Šiklovu mlýnu.

Cestou jsme se stavili na doplnění tekutin a pro fotbalové fandy shlédnout alespoň v TV výsledky semifinálových zápasů. Všichni byli plně spokojeni.

Po dojezdu do prostoru Šiklova mlýna jsme se ubytovali v blízkém lese a zde začal náš problém. Jetel nařídil vytáhnout konzervy játrové paštiky. Po sečtení všech se došlo k zajímavému číslu. Bylo to celkem 9,5kg játrové paštiky.

Podle některých obličejů však její konzumace neměla velký ohlas a jen nedostatek čehokoliv jiného nás k tomu donutil.

Večerní očista proběhla bez konfliktů; jen voda byla studená a špatně se do ní lezlo.

Večerní táborák nám nerušeně uplynul a docela rádi jsme usínali s předtuchou něčeho parádního.

Po půlnoci se ležení slyšitelně rozléhalo hlasité oddechování spáčů a šumění vody v blízkém potoce.

4. 7. ´98

A byl tu náš dlouho očekávaný westernový víkend v Šiklově mlýnu. Hned ráno, přestože bylo pošmourno, jsme si nasadili paraplíčka a hurá za zábavou.

Svá kola jsme zaparkovaly na dvoře statku a šli jsme si prohlédnout celý areál mlýna. Bylo to velmi zajímavé. Po ukázce rodea práce s honáckým bičem jsme se rozprchli každý za svou zábavou. Jetel začal pokukovat po mechanickém oři a tak jsme mu umožnili několik nerušených jízd /cca 10min./ v jednom kuse. Na blízku však bylo i jiné pokušení a to, lépe řečeno TA, Jetela zaujal ze všeho nejvíce. Byl jím stánek s pivem Rebel a v něm sličná výčepní.

Na oběd se vyrazilo do pravé mexické Goteki a co by to bylo za jídlo, kdyby v něm nebyly fazole.

Odpoledne se konalo kostýmované představení a po něm k veselé náladě zahrály Schovanky.

Večerní program by doplněn volnou diskotékou ve stylu country a půlnoční kankán byl taky dobrý. Chudinky holky ho tancovaly venku ? to se musely zaprášit až až. Po nádherném kankánu jsme svorně zašli do baru ?U hrobaře?, kde nás čekalo příjemné prostředí a neobvyklá obsluha.

5. 7. ´98

Dnes na nás čekala snad nejtěžší zkouška vytrvalosti za všechny dovolené za pět let!

Vše začalo normálně snídaní, balením a odjezdem na nedaleký hrad Pernštejn. Že bylo pošmourno, to by nikomu až tak nevadilo. Že pršelo, no od toho máme pláštěnky. Cesta ku hradu byla celkem normální. Někteří se více zapotili zdoláváním kopce. Výměna triček před zraky ostatních turistů mohla vypadat velmi zajímavě.

Prohlídka samotného hradu se nám dost líbila a tak plní elánu jsme vyrazili z kopce od hradu. Ale už příští křižovatka nám ukázala co je Jetel zač. Sdělením, že po modré si zkrátíme cestu o cca 5 km nás docela potěšil. Všichni jsme rádi souhlasili. Co však neřek´ byla skutečnost, že zmíněnou cestu rekognoskoval podle mapy.

Po zdvořilém vysokohorském výstupu z plně naloženými koly jsme svorně poukazovali na kvapem mizející síly. Byli jsme ubezpečeni, že za dalším vrcholkem dalšího kopce bude slibovaná asfaltka. A tak když Pavel s Miloušem našli neskutečně krutou cedulku, nevěřil mu už skoro nikdo. Je pravdou, že nakonec vše dobře dopadlo, ale už nikdo z nás si na kamzíka obtěžkaného kolem hrát nechce!!!

Po nepatrném bloudění se nám podařilo najít docela hezkou restauraci s teplou stravou a už nám pro dnešek scházelo najít jen místo na spaní a postavit naše stanečky.

Jediný defekt na této dovolené se jalo slepovat podle přiloženého fota 8 kovaných opravářů a jas se ukázalo, tak stejně se jím práce moc nepovedla.

6. 7. ´98

A nastal poslední den naší dovolené s Jetelem. Ráno nám připravilo hezké slunečné počasí a tak cesta do Náměště ubíhala celkem vesele. Po prohlídce zdejšího krásného zámku se nám dostalo vskutku královského pohoštění v místní zámecké restauraci. Menu bylo hojné a dobré. Žádná játrová paštika jako ve dnech minulých! A již se razilo na místní nádražíčko na pokračování evakuace ?akce morava?. Zde se s námi rozloučili někteří Bechyňáci a za hlasitého ?Ahoooj? razili k Neúmetelům. Nám ostatním udělal Jetýlek radost v podobě malých pozorností pro všechny oslavence.

Vlak přijel na čas a samotná cesta proběhla bez komplikací. Do Českých Budějovic jsme dorazili na čas a mnozí z nás se již těší na další dovču s Jetelem.

Agentura Kultur-kontakt
Adresa: Plzeňská 2311/2A
370 04 České Budějovice
kancelář: Po - Pá 9-13
půjčovna kostýmů: Po, St, Pá 14-17
Mobil: 777 113 437
E-mail: mares@kultur-kontakt.cz
GDPR směrnice
Ič: 638 84 933
DIČ: CZ7310171286
Č. účtu: 104471069/0300 ČSOB

Webmaster: voky wedos