galerie

Vodňanské rybářské dny 20.-22.5.2010

Jubilejní 20. ročník městských slavností s názvem - Vodňanské rybářské dny- odstartoval programem pro odborníky, rybáře a specialisty. Připomněl též 90. výročí založení slavné rybářské školy ve Vodňanech.

Již ve čtvrtek se v místním kulturním domě představili návštěvníkům taneční a pěvecké soubory z partnerských měst. Nejvíce diváky zaujali malí žáčci zdejší Mateřeské školy s pásmem coutry písní a tanců.

Pátek byl tradičně věnovám společenskému večeru přátelství. Tento divácky vždy hojně navštěvovaný večer, měl díky souborům z partnerských měst velkou uměleckou hodnotu. A tak není divu, že místo ve 22,00 hod, skončil až po čtyřech a půl hodinách ve 23,30. Diváky pobavil multižánrový taneční soubor Wisenky z polského partnerského města Sirakow, který předvedl různé druhy tanců od klasického baletu Labutí jezero, ruský tanec Kakalin, skotské tance, latinsko americké, standardní až po tance výrazové. Valašský folklór představilo partnerské město Zlaté Hory, na veslou notu zapěl slovenský mužský pěvěcký soubor Chotár, aby po přestávce, kterou vyplnil rybí raut přichystaný žáky zdejšího SOU, program pokračoval úžasným vystoupením profesionálního souboru Jánošík ze slovenského Zvolena. Soubor je oficiálním reprezentačním tělesem Ministerstva obrany Slovenské republiky. Velké množství nádherných krojů, úžasné výkony tanečníků a skvělá práce muzikantů, zvláště pak hráče na harmoniku a cimbál, přiváděli všechny přítomné v němý úžas.

Sobotní program nabídl krom tradičního rybářského jarmarku i bohatý kulturní program , který trval takřka nepřetržitě od osmé hodiny ranní, až do pozdních večerních hodin, kdy program zakončil velkolepý ohňostroj.I zde se představily soubory z partnerských měst, ale i zdejší umělci jako skupina Sevens, Jiří Zonyga či kapela Děda Mládek ilegal band.

Večerní průtž mračen a následný přívalový déšť málem překazil část programu, ale zastřešené pódium a profesionální přístup zvukaře, hudebníků a organizátorů dovolil po krátké pauze pokračovat v programu.

Agentura Kultur-Kontakt zajišťovala kompletně řemeslný jarmark a část programu. Miroslav Mareš se stal již po několikáté průvodcem a moderátorem obou společenskýcch večerů a sobotního celodenního programu.

Agentura Kultur-kontakt
Adresa: Plzeňská 2311/2A
370 04 České Budějovice
kancelář: Po - Pá 9-13
půjčovna kostýmů: Po, St, Pá 14-17
Mobil: 777 113 437
E-mail: mares@kultur-kontakt.cz
GDPR směrnice
Ič: 638 84 933
DIČ: CZ7310171286
Č. účtu: 104471069/0300 ČSOB

Webmaster: voky wedos