galerie

Český Krumlov - Otáčivé hlediště

Cena:

Cena zahrnuje: vstupy, dopravu, průvodce, pojištění, vstupy vedení

Program: návštěva Otáčivého hlediště + prohlídka např. muzea loutek, hradu a zámku, muzea útrpného práva, Wax muzea, Pohádkového domu nebo Grafitového dolu

Termíny představení:

úterý 21.6. 10,00 Zlatovláska
středa 22.6. 10,00 Zlatovláska
čtvrtek 23.6. 10,00 Zlatovláska
pátek 24.6. 10,00 Zlatovláska
pondělí 27.6. 10,00 Zlatovláska
úterý 28.6. 10,00 Zlatovláska
středa 29.6. 10,00 Zlatovláska

Otáčivé hlediště

s trochou nadsázky lze říci, že divadelní, operní a baletní představení na otáčivém hledišti jsou srovnatelná snad jen s představením v antických amfiteátrech. Neopakovatelnou atmosféru divadla ve volné přírodě, působivou kulisu stromů zámecké zahrady a rokokového letohrádku Bellarie není možné napodobit v kamenném divadle. Díla W.Shakespeara, W.A.Mozarta, A.Dvořáka, G. Bizeta, A. Dumase a dalších nabývají pod nočním nebem nových rozměrů.

Český Krumlov

město ležící v jihočeském kraji v malebné krajině s řekou Vltavou. Kdysi dávno zde byla pustá krajina, prvními pány zde byli Vítkovci, dále pak Rožmberkové, kterým Český Krumlov patřil více než tři sta let. Zasloužili se o růst a rozvoj města. Následníci císař Rudolf II., později Matyáš a Ferdinand II. nejevili o město žádný zájem, roku 1622 nastoupili Eggenbergové, jejich rod v Krumlově přetrvával po tři generace. Začátkem 18.stol patří krumlovské panství Adamu Františkovi ze Schwarzenberku . Tento rod zde vládl do roku 1940, kdy Krumlov zkonfiskovalo gestapo. Po válce vlastnila hrad česká země a potom jej převzal stát..

Českokrumlovský hrad a zámek

je druhou největší stavbou tohoto druhu u nás. První písemná zpráva o jeho existenci pochází z roku 1253. Hrad má čtyři nádvoří. První lemují po stranách budovy. První a druhé nádvoří odděloval hluboký příkop spojený padacím mostem. V příkopě byli a jsou chováni medvědi. Na druhém nádvoří stojí hrádek se zámeckou věží, jejíž výzdobu provedl malíř Bartoloměj Beránek-Jelínek. Na třetí nádvoří vejdeme klenutou chodbou, která spojuje dolní a horní zámek. V jižním křídle tohoto nádvoří se nacházejí dvě zámecké kaple. Posledním nádvořím je čtvrté, nebo také zadní nádvoří hradu. Největší místností zámku je Maškarní sál, o patro výš se nachází obrazárna. Zámek je spojen s barokním divadlem kamenným mostem, dříve dřevěným. Do dnešní doby se dochovala nejen původní divadelní budova, ale také i originální interiérové vybavení. Za budovou divadla se rozprostírá zámecká zahrada zdobená rokokovou fontánou a dále s rokokovým letohrádkem Bellarie.

Wax muzeum

v nádherném dobovém interiéru renesančního domu, uvidíte expozici starých řemesel, ale i významných osobnosti českých a světových dějin.

Grafitový důl

velmi neobvyklým zážitkem může být prohlídka grafitového dolu, je světově ceněným a zavedeným artiklem. Český Krumlov patří k nejstarším lokalitám jeho těžby, dolovali jej už Keltové pro potřeby v hrnčířství a k tavbě kovů. V hloubce 70 metrů jezdí vozíky, z nich můžete bezprostředně poznat namáhavou práci v dole.

Pohádkový dům

svět loutek - kabinet loutek nabízí ve středověkých interiérech měšťanského domu výstavu vzácných loutek, unikátní mechanický model poutě, klasicistní divadlo ze zámku Kačina a další exponáty.

Agentura Kultur-kontakt
Adresa: Plzeňská 2311/2A
370 04 České Budějovice
kancelář: Po - Pá 9-13
půjčovna kostýmů: Po, St, Pá 14-17
Mobil: 777 113 437
E-mail: mares@kultur-kontakt.cz
GDPR směrnice
Ič: 638 84 933
DIČ: CZ7310171286
Č. účtu: 104471069/0300 ČSOB

Webmaster: voky wedos