galerie

14. Špeditérství a zasilatelství Ferus

logo

Špeditérství a zasilatelství Ferus - (sídlo NPÚ - Senovážné náměstí 6)
Národní památkový ústav pro vás nachystal výstavu "Dřevo v architektuře" a promítání unikátního filmu o Schwarzenberském plavebním kanálu a prodej publikací z ediční činnosti NPÚ ČB. za zvýhodněné ceny.

K příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel dne 20. 4. 2013 Národní památkový ústav územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích poprvé veřejnosti zpřístupní tzv. Ferusův dům, Senovážné nám. 6.

V rámci Mezinárodního dne památek bude veřejnosti zdarma zpřístupněna výstava ?Dřevo v architektuře?, která na 12 výstavních panelech přiblíží podoby a formy využití dřeva v historických stavbách. Výstava představuje zejména ukázky jihočeské roubené architektury, využití dřeva v konstrukcích technických staveb, drobné architektury. Pozornost je věnována i jednotlivých konstrukčním prvkům - jako jsou krovy, stropy, podlahy, dveře apod.).

Součástí prohlídky domu bude prezentace unikátní technické památky Schwarzenberského plavebního kanálu. Návštěvníci budou mít možnost shlédnout historický dokument z počátku 20. století s dobovými ukázkami využití kanálu pro dopravu dřeva. Ke zhlédnutí budou též objekty překladiště dřeva v Nové Peci, zaniklé po napuštění Lipenské přehrady. Film ukazuje i širší problematiku schwarzenberského lesního a vodního hospodářství na počátku 20. století. Dokument bude promítán vždy v celou hodinu v době od 10.00 do 16.00 za účasti plavebního ředitele kanálu ing. Hynka Hladíka. Film doplní ukázka současné památkové dokumentace schwarzenberského kanálu jako součást podkladů pro vyhlášení celého díla za národní kulturní památku.

Návštěvníci budou mít podle zájmu také možnost nahlédnout do některých informačních systémů památkové péče.

Původní účel domu připomene živá expozice - koňský povoz.

Dále je pro návštěvníky připraven prodej publikací z ediční činnosti NPÚ ÚOP ČB za zvýhodněnou cenu.

Agentura Kultur-kontakt
Adresa: Plzeňská 2311/2A
370 04 České Budějovice
kancelář: Po - Pá 9-13
půjčovna kostýmů: Po, St, Pá 14-17
Mobil: 777 113 437
E-mail: mares@kultur-kontakt.cz
GDPR směrnice
Ič: 638 84 933
DIČ: CZ7310171286
Č. účtu: 104471069/0300 ČSOB

Webmaster: voky wedos