galerie

Kniha Ivany Šimánkové "Jižní Čechy a já"

Kniha Ivany Šimánkové "Jižní Čechy a já"

Leží přede mnou kniha se světle modrou obálku, její barva symbolizuje nádherné jihočeské nebe i rybníky, pořádný kapr, zdá se, se užuž chytne na háček rozhlasového mikrofonu. Po tři roky každý měsíc se ještě před pár lety chodilo do příjemného přítmí sálku Českého rozhlasu Č. Budějovice setkat se tzv. naživo s lidmi, kteří si zpravidla své soukromí chrání. První část večera se natáčela a v dalším týdnu po sestřihu odvysílala. Jakmile zhasla ve studiu červená, oddychl si snad i černý samet zakrývající část jeviště a klavíru. Diváci s úlevou poposedli, zakašlali, sdělili si rychle šeptem dojmy, hosté na červenomodré pohovce sáhli po sklenici s vodou, napili se a zpravidla ?dali fór?. Sál ožil.
Druhá polovina našich setkání už byla víc uvolněná, připomínala setkání rodiny, přátel, každý se směl na cokoli zeptat. Zaznívaly vzpomínky tak důvěrné, že jsme mockrát museli našemu hostu slíbit, že tohle opravdu, ale opravdu nikdy nikomu neprozradíme! A smáli jsme se nejen veselým historkám, ale i těm smutným, které do života také patří a možná jsou pro nás významnější, než jsme ochotni si připustit. Zažívali jsme ? jeviště i hlediště- jednotu, nádherné porozumění. Vzájemnou blízkost. Sílu slova, které mezi lidmi dokáže mosty stavět, ne bourat.
Nezapomenutelné večery jsme prožili s těmi, kdo se v jižních Čechách narodili, pracovali, kdo se k nám pořád rádi vrací, s Bárou Hrzánovou, Zdenou Hadrbolcovou, Simonou Stašovou, Petrem Kolářem, Evou Jiřičnou, Arnoštem Goldflamem, Naďou Urbánkovou, Ivetou Toušlovou, Bárou Kodetovou, Sabinou Remundovou, Mariánem Rodenem, Pavlem Šporclem, Ivo Šmoldasem, Karlem Weinlichem, Martinem a Kateřinou Hilských, Leošem Svárovským, Petrou Hobzovou. Pokud máte chuť také s nimi pobýt ? stačí otevřít knížku...

Potěšení z četby přeje Ivana Šimánková

Kniha je k dostání v Českém rozhlase České Budějovice, U Tří lvů 1 na recepci i v kavárně a u vybraných knihkupců.

Agentura Kultur-kontakt
Adresa: Plzeňská 2311/2A
370 04 České Budějovice
kancelář: Po - Pá 9-13
půjčovna kostýmů: Po, St, Pá 14-17
Mobil: 777 113 437
E-mail: mares@kultur-kontakt.cz
GDPR směrnice
Ič: 638 84 933
DIČ: CZ7310171286
Č. účtu: 104471069/0300 ČSOB

Webmaster: voky wedos